Portfolio System w Symfony 5

Kilka wpisów temu wspominałem o
https://blog.dgdev.pl/moje-projekty/portfolio-system-w-cake-php-3-8/ Portfolio System w Cake PHP 3.8, który pisałem. Przyznam, szczerze, że cake php mi się tak bardzo nie spodobał, że przepisałem cały system od zera w Symfony w wersji 5.

Publiczny kod

Dodałem kod na githuba zgodnie z poprzednim wpisem dotyczącym przenoszenia repozytorium z bitbucket na github
https://blog.dgdev.pl/git/jak-przeniesc-repozytorium-z-bitbucket-na-github/

Kilka słów o projekcie

Link do projektu podaję tutaj:
https://github.com/DominikGwozdz/portfolio-system-Symfony
Jest to prywatny projekt, którego się podjąłem. Planuję większość funkcji które są w kontrolerach przepisać na serwisy. To wszystko planuje wesprzeć testami jednostkowymi. To wszystko w swoim czasie. Jestem dumny z tego projektu. kod starałem się dostosować do obecnych standardów. Cake PHP to przestarzały framework, a Symfony jest wciąż pożądane i wspierane w dużym stopniu PHP mówimy.

Symfony 5

Jest to moje pierwsze większe przedsięwzięcie w symfony, które planuje rozwijać. Kod pisany obiektowo z mocnym typowaniem zmiennych i metod wygląda na prawdę dobrze. Zdaje sobie sprawę, że inne języki są na to nastawione. Symfony jest dla mnie takim można powiedzieć wzorcem do uczenia się od samego początku.

Licencja Portfolio System

Nie ma jasno określonej licencji tego systemu, który napisałem. Pisałem go około miesiąca, do półtorej miesiąca czasu od zera. Musiałem się wiele rzeczy nauczyć. Głównie skierowany jest on dla fotografów. Oczywiście aktualizacje będę wypuszczał przez prywatne repozytorium i jeśli będę uważał to za słuszne, będę udostępniał je również na github w formie kolejnych wersji tagów w GIT. Jeśli ktoś potrzebuje, to można korzystać z tego systemu z jednym warunkiem. Musi pozostać stopka strony z informacją, że strona została wykonana przez DGDEV.PL.

Przykład tego projektu

Przykład działania można zobaczyć na https://foto-sylwia.pl

Aktualizacja 10.05.2023

Dostęp do Portfolio System napisany w Symfony wycofałem, ponieważ projekt stał się nieco bardziej komercyjny i nie udostępniam już do niego kodu, gdyż projekt ten rozwijam w wolnych chwilach dodając kolejne nowości i ucząc się nowych rzeczy w symfony i architektonicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *