Kurs Prestashop 1.7 – jak założyć sklep internetowy?

Ostatnio premierę miał mój kurs na strefakursow.pl dotyczący wprowadzenia do Prestashop w wersji 1.7. W kursie poruszam temat tworzenia sklepu internetowego od podstaw. Od zainstalowania takiego gotowego darmowego systemu, po konfigurację produktów, metod płatności, aż po kwestie związane z SEO. Jest to dość obszerny temat, do którego zapraszam.

Nie jest to typowa reklama tego kursu. Jednak jest to kolejna z moich publikacji i wynik mojej wieloletniej pracy z webowymi językami programowania i systemami e-commerce. Uważam, że prestashop to rozwiązanie dla małych firm jak i tych średnich. Jest to rozwiązanie moim zdaniem mało skalowalne, ponieważ takie Magento jest znacznie bardziej rozbudowane technicznie z uwagi na Elasticsearch i systemy Cache typu Redis, ale na zwykły sklep internetowy dla średniego przedsiębiorcy Presta właśnie sprawdzi się w stu procentach.

Jeśli szukasz systemu Open source, po prostu darmowego rozwiązania na postawienie sklepu internetowego to właśnie zastanów się nad prestashop. Nie będę tutaj narzucał Ci, że masz go po prostu zainstalować, to jest jedno rozwiązanie z wielu. Ten system ma wiele wtyczek, które ułatwiają pracę. Nie jest to tak skalowalne rozwiązanie jak Magento, które uznawane jest jako lider systemów ecommerce z tych darmowych na moment pisania tego wpisu, ale samo Magento jest bardzo trudne w obsłudze, natywnie nie ma Polskiego języka i ma jeszcze wiele innych wad, a Prestashop jest po prostu prostym systemem ecommerce. Instaluje się go tak prosto jak wordpress, a nawet prościej. O wszystkim zresztą mówię w tym kursie. Zachęcam do obejrzenia tego kursu.

Pamiętaj, jesli chcesz zrobić duży sklep internetowy na skale ogólnopolską, to poważnie się zastanów nad systemem ecommerce, wtedy Prestashop może być dobrym, ale nie najlepszym rozwiązaniem.

Presta posiada wiele zalet. Otóż jest aktualizowana co jakiś czas, projekt Prestashop raczej nie powinien upaść. Mamy bardzo dużo wtyczek darmowych jak i płatnych, chociaż tych drugich jest więcej. Bazą dla samego systemu jest framework Symfony. To wszystko można uznać za zalety moim zdaniem, bo to jest kluczowy framework dla dużej rzeczy PHP Developerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *