Nauka PHP dla początkujących

Myślałeś lub myślałaś o tym, aby zacząć się uczyć PHP? O samym języku krąży opinia jakby to było coś czego nie wolno ruszać, bo przecież mamy wątki i asynchroniczność w innych językach, oraz silne typowanie, ale PHP przy wsparciu z odpowiednimi możliwościami jest w stanie osiągnąć bardzo wiele. Wyobraź sobie, że facebook został napisany w PHP, albo że większość sklepów internetowych stoi na PHP, a dokładniej na systemach głównie Magento lub Prestashop.

Start w PHP

PHP jest stosunkowo łatwym w nauce językiem, ponieważ wybacza wiele błędów programiście. Jest dynamicznie typowany przez co nie musimy się zastanawiać jaki typ ma zwracać dana funkcja, jakie typy przyjmują argumenty i tym podobnie. Oprócz tego sama składnia jest bardzo prosta i mamy wiele frameworków takich jak Symfony czy Laravel, które ułatwiają pracę.

Kurs online poprowadzony przeze mnie

Chciałbym Ci przedstawić kurs online poprowadzony przeze mnie na nowo powstałej platformie Wideo kursów online. Kurs możesz znaleźć TUTAJ. W kursie omawiam PHP dla początkujących. Prowadzę przez tworzenie zmiennych, operacje matematyczne czy podstawy obiektowości. Zachęcam do udziału, a jeśli skomentujesz ten post lub skontaktujesz się ze mną, dam Ci specjalny kod rabatowy na 50% ceny.

Ciekawostka

PHP wspiera nadal połowę internetu. Czy to wordpress, czy systemy ecommerce, czy nawet blogi. To wszystko, a raczej w większości stoi na PHP. Kiedyś lata temu tworzyłem fora internetowe, były one oparte o skrypt phpBB by przemo. To była taka modyfikacja głównego skryptu phpBB 2. Moim zdaniem była lepsza niż oryginał, zapewniała wiele możliwości, ale to było na prawdę lata temu. To wtedy właśnie zacząłem interesować się PHP, gdy instalowałem modyfikacje, ponieważ instalacja nie przebiegała tak fajnie jak w wordpress gdzie kopiujesz katalog i klikasz „instaluj”. Tam trzeba było podążać za instrukcją, gdzie którą linijkę w kodzie zmienić, aby to działało. Było to bardzo proste, aczkolwiek wtedy szanowałem twórców takich wtyczek, bo były one dość rozbudowane. Nie znaczy to, że teraz takich twórców nie szanuję. Po prostu to nauczyło mnie i zaciekawiło jak działają te wszystkie skrypty, aż w końcu zacząłem pisać własne i tak właśnie zaczęła się moja droga do pisania stron WWW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *