Full Stack Developer

Praca Full Stack Developer

Dlaczego jestem Full Stack Developerem i dlaczego tak się dzisiaj chcę nazywać? Ponieważ, to co robię dotyczy pewnych dziedzin Front end, Back end oraz Dev OPS czy Administratora serwera. W swojej ścieżce rozwoju zahaczyłem o wszystkie z wymienionych wyżej funkcji w zakresie pozwalającym mi na stworzenie i postawienie swojej aplikacji internetowej.

Mówi się, że Full Stack Developer to głównie osoba, która ma pojęcie o Front endzie jak i o Back endzie czyli jednocześnie zakoduje widoki oraz wystawi endpointy z api.

Idea bloga DGDEV.PL

Ten blog będzie skierowany głównie dla osób początkujących. Takich osób, jaką ja byłem jeszcze półtorej roku temu po przebranżowieniu się i ciągłym rozwijaniu się nie tylko 8 godzin w pracy, ale i po pracy po kilka godzin, aż w końcu dzisiaj mam własną działalność i pracuje dla wielu klientów no i z tego żyje. Pomysłem na tego bloga właśnie było to, aby osiągnąć kolejny etap we własnym rozwoju.

Początek w Web Development

Moje początki w web development były bardzo powolne. Pomogła mi pewna firma o której jeszcze tutaj nie będę wspominał, ale dzięki tej firmie osiągnąłem to co mam dzisiaj i czego nie miałbym zapewne nigdy. Najpierw pracowałem w call center przez 2 lata jako obsługa klienta w jednej z Polskich można powiedzieć korporacji z działu sprzedaży sprzętu IT, która później zaczęła sprzedawać karme dla psów i zabawki dla dzieci, ponieważ na tym była lepsza marża, następnie pracowałem również w call center, ale już w dziale back office – drukowanie dokumentów i pakowanie ich do kopert, ale gdy dostałem przymusowy urlop, zaczęło się poszukiwanie pracy, bo jednak nie lubiłem bezczynnie siedzieć. Wtedy właśnie znalazłem pracę jako osoba słuchająca i śledząca błędy w nagraniach audio / wideo, ale po kilku dniach odpowiednie osoby odkryły moje umiejętności logicznego myślenia i zostałem wdrożony do kodowania. To opiszę w kolejnym wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.