Jak założyć bloga? – mój kurs wideo

Zastanawiałeś się kiedyś jak założyć własnego bloga? To jest wbrew pozorom bardzo proste. Najpopularniejszym takim systemem blogowania jest WordPress. Ta witryna, na której to obecnie czytasz również oparta jest o takiego wordpressa. Mamy dostęp do panelu czyli tak zwanego kokpitu. Możemy pisać nowe posty, nawet takie, które zaplanujemy opublikować w innym czasie.

Aspekty techniczne

Aby założyć bloga, wystarczy pobrać skrypt wordpress z oficjalnej strony wordpress.org. Następnie, powinieneś znaleźć jakiś hosting WWW, który zaoferuje Ci instalacje i publikacje takiego bloga. Nie wykluczone, że nawet nie będziesz musiał pobierać takiego skryptu, wystarczy, że znajdziesz hosting WWW, który umożliwi Ci instalacje WordPress i jego publikacje, a takich hostingów jest bardzo dużo. Wystarczy w google wyszukać po frazie „hosting wordpress”, najczęściej od razu znajdziemy serwerownie, która zaoferuje wszystko kompleksowo ja to mówię „wyklikać”, bez wyjątkowych umiejętności. Na chwilę obecną polecę Ci po prostu wykorzystać gotowe materiały wideo do nauki WordPressa, które znajdziesz tutaj, to jest mój kurs, który przygotowałem – Jak stworzyć profesjonalnie wyglądającego bloga i nauczyć się obsługi wordpress.

Aspekty finansowe

Koszt utworzenia takiego bloga zależy od parametrów serwera, który wybierzesz. Od siebie mogę polecić firmę cyberfolks.pl lub ovh.pl. Koszty takiego serwera, gdzie mamy zainstalowany WordPress (system CMS, który mogę nazwać blogowym) to na moment pisania tego wpisu około 8 zł na miesiąc, ale przedział cenowy można by powiedzieć, że jest od „za darmo” do nawet 100 zł za miesiąc. Zależnie od wybranego serwera. Na początek polecam wybierać bardzo tanie parametry, aby spróbować czy faktycznie chcemy blogować.

Aspekty motywacyjne

Po sobie wiem, że prowadzenie bloga to nie jest tak prosta i oczywista sprawa, jeśli ten blog jest pisany osobiście, ponieważ jeśli jako większa firma prowadzisz bloga, zwykle masz oddelegowanych ludzi, którzy mają cyklicznie ustalone kiedy pojawić się mają kolejne wpisy, a jeszcze inne osoby szukają tematu do napisania. Krótko mówiąc tak na prawdę chodzi o dobrą organizacje czasu, bo jako jednostka jesteśmy w stanie dobrze to zrobić i cyklicznie udostępniać konkretne wpisy. Wystarczy dyscyplina.

Tym chciałbym zakończyć ten wpis. Więc jeśli się zastanawiasz czy pisanie bloga to Twoja droga… po prostu zacznij i się przekonaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *