Kurs Symfony 5 – praktyczny projekt

Na portalu strefakursow.pl opublikowałem swój kolejny kurs, który cieszy się pozytywną opinią. Piszę o tym dopiero teraz, ponieważ nadrabiam zaległości w blogowaniu.

Hosting zdjęć

Chciałeś utworzyć kiedyś własny prosty hosting ze zdjęciami? Z tym kursem właśnie możesz to zrobić. Projekt, który przez cały kurs jest tworzony, opiera się wyłącznie o framework Symfony w wersji 5+ i pokazuje od podstaw jak utworzyć projekt i pomyślnie przechodzić przez kolejne etapy tworzenia serwisu.

Projekt na miarę

Sądzę, że prosty hosting zdjęć to dobry temat. Ważne jest aby poznać przy okazji tworzenie CRUD i operacje na plikach, w końcu hosting zdjęć to operowanie na plikach o określonym content-type.

Decyzja o Symfony

Zdecydowałem się na utworzenie kursu o symfony, ponieważ akurat się uczyłem tego frameworka dłuższy czas. Byłem w stanie nagrać podstawy, które już okiełznałem. Utworzyłem też wcześniej kilka serwisów takich jak portfolio dla fotografów, czy coś bardziej prywatnie aplikacja typu rest api. Przyznam, że w rest api czuje się lepiej. Generalnie back end mi bardzo leży w symfony, po prostu się dobrze czuję w operowaniu na danych.

Program szkolenia

Program jest jasny, otóż najpierw poznasz podstawy Symfony. Następnie przejdziemy do bardziej zaawansowanych rzeczy typu wzorzec MVC, utworzysz pierwszy kontroler, widok, encje, repozytorium, migracje i tak dalej przez bardziej złożone operacje na frameworku. Uważam, że to szkolenie jest jednym z kluczowych przy rozpoczynaniu nauki Symfony.

Czy to wpis sponsorowany?

Otóż nie. Reklamuje swój kurs, który można znaleźć pod odnośnikiem podanym TUTAJ, ale nie jest to wpis sponsorowany, nikt mi za to nie płaci. Jeśli zakupisz lub zakupiłeś kurs, to zachęcam Cię do komentowania tego kursu w tym wpisie. Chętnie odpowiem na pytania, które Cię nurtują lub na ewentualne sugestie związane z prowadzeniem szkoleń.

Moje inne projekty Symfony

Na chwilę obecną mogę się pochwalić projektem, który udostępniłem w TYM wpisie. Jest to Portfolio System dla fotografów. Można go w pełni spersonalizować pod siebie, natomiast jeszcze wiele funkcjonalności na pewno brakuje. Oprócz tego pracuje również w trakcie dnia dla mojego zleceniodawcy komercyjnie w symfony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *